Olyan dolgokat vegyünk meg, amelyekre tényleg szükségünk van. A reklámok, akciók gyakran torzítják a tényleges igények meghatározását, és emiatt gyakran lényegesen több dolgot veszünk, mint amire eredetileg szükségünk volt. Ezért ha bevásárolni megyünk, vigyünk magunkkal bevásárló listát, így a valóban szükséges dolgokat vásároljuk meg.
Részesítsük előnyben a helyi termelők árukínálatát és a szezonális gyümölcsöket, zöldségeket. Így nemcsak őket támogatjuk, hanem a szállítást és annak negatív következményeit (szén-dioxid kibocsátás csökkentése, költségek) is megspórolhatjuk.
Vásárlásaink során is tartsuk szem előtt környezetünk védelmét: próbáljunk olyan termékeket választani, amiknek nincs csomagolása, vagy ha ez nem lehetséges, akkor döntsünk azok mellett, amelyek csomagolása környezetbarát vagy fenntartható forrásból származó anyagból készül. Mindig hordjunk magunknál egy vászontáskát vagy kosarat, hogy a boltban ne kelljen műanyag zacskót vásárolnunk.
Ne vedd meg azokat a dolgokat, amikről előre lehet tudni, hogy hamarosan a szemétdombra kerülnek! Például az egyszer használatos műanyagtárgyak (műanyag evőeszközök, poharak), a gyorséttermi papírtálcák, papíralátétek mind ilyenek. Ugyanebbe a csoportba tartoznak az ingyenes programfüzetek, szórólapok, de még a Kinder tojások műanyag tokjai is.
A különböző használati tárgyak vásárlásakor nézzük meg a címkéket, és a gyártó adatait végigböngészve válasszuk azokat a dolgokat, amelyek ökobarát módon készültek, vagy amelyik gyártó garantálja, hogy a környezetvédelem mellett tették le a voksukat.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.