Tekerd lejjebb a fűtést! 1 fok is számíthat az energiafelhasználás szempontjából. Ha pedig fázós vagy, szerezz be egy színes, puha takarót vagy egy menő pulóvert.
Válts környezetbarát tisztítószerekre! Olyan termékeket vásárolj, amelyek biológiailag lebomlóak, foszfátmentesek és nem állatokon tesztelték őket. . Használjunk olyan tisztítószereket, amelyek nem károsak a környezetünkre, felejtsük el a klórt és az ammóniát tartalmazó szereket! A legjobb helyettesítő a szódabikarbóna és az ecet, amelyek nagyon sok területen használhatók a háztartásban és természetesen lebomló szerek.
Csökkentsd a papírtörlő használatát! Inkább mosható konyharuha vagy rongy legyen kéznél, amelyek a mosógépben kiválóan tisztíthatók.
Javítsd a lakásod energiahatékonyságát! Ezt megteheted például a szigeteléssel vagy a nyílászárók cseréjével is, az a lényeg, hogy a megtermelt energia minél nagyobb hányada hasznosítva legyen.
Világíts energiatakarékos izzóval! Igaz, drágább a hagyományosnál, viszont sokkal 75 százalékkal kevesebbet fogyaszt, és az élettartama is tízszer hosszabb, így többszörösen megéri a befektetést.
Alapszabály: gyűjtsd szelektíven a szemetet, a szerves hulladékból pedig készíts komposztot, amennyiben lehetséges.
Spórolj a papírral! Ezt oly módon is megteheted, hogy a híreket webes felületen olvasod el a napilap megvásárlása helyett.
Fogd fel az esővizet, amelyet később öntözővízként használhatsz!
Kerüljük a felesleges nyomtatást! Ha szükség van rá, akkor nyomtassunk mindkét oldalra, a lényeg, hogy törekedjünk a kevesebb papírhasználatra.
Le kell cserélni otthon valamelyik háztartási gépet? Válasszuk az energiatakarékos változatot, amelyik 10-50 százalékkal kevesebbet fogyaszt a többi eszközhöz képest.
Mielőtt kidobunk valamit (ruha, bútor), gondoljuk át, hogy nem tudjuk-e felújítani, elajándékozni vagy bármilyen kreatív módon új funkciót találni neki, ezzel csökkentve a szemétképződést. Ha valami tönkremegy vagy elromlik, próbáljuk megjavítani vagy más módon felhasználni, hogy ne kerüljön a szemétbe.
A közvetlen környezeted megtisztítása
Vannak természetvédő mozgalmak, melyek pataktisztítást, erdei szemétgyűjtést szerveznek – ezekhez csatlakozhatsz te is, ha hallasz róluk. Persze nem kell megvárni, amíg mások elkezdik – szüleitekkel, felnőttek kíséretében akár magatoktól is rászánhattok néhány órát, és összeszedhetitek a közelben lévő fás-parkos helyen elszórt hulladékot. Így aztán kellemesebb környezetben élhettek a későbbiekben. Szemétgyűjtéskor mindig használj gumikesztyűt!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.